Jdi na obsah Jdi na menu
 


Draci

Z Runescape Encyclopedia

Draci jsou klasická mytická stvoření. Jedná se o jedny z nejsilnějších NPC ve hře, a to i díky dračímu dechu, který je všem drakům společný. Draci se podobají velkým krokodýlům s křídly, jejichž těla jsou spíše než k plavbě uzpůsobena k ukusování hlav nepozorných dobrodruhů. Všichni draci jsou k nalezení jen v members-only oblastech. Výjimkou je Elvarg, zelený drak z questu Dragon Slayer, kterého ovšem zabijete jen jednou.

Dělí se do tří kategorií - kovoví draci, běžní draci a mláďata. O třídu výš nad běžnými draky stojí jejich nejsilnější varianta, King Black Dragon, královský černý drak.

Obsah

[skrýt]

[editovat] Mláďata

Mláďata běžných draků nemají dračí dech, proto pro boj s nimi není potřeba anti-dragon shield (protidračí štít). Druhou jejich společnou vlastností je to, že nemají žádné dropy kromě svých kostí, babydragon bones. A nakonec, mláďata draků slouží jako zástupné monstrum, pokud jako Slayer task dostanete draky a necítíte se na zabíjení stovek velkých draků.

[editovat] Baby Blue Dragon

Mláďata modrých draků jsou nejslabší variantou. Nachází se v přední části sálu modrých draků v dungeonu v Taverley a v malé chodbě za tímto sálem. Protidračí štít není potřeba, ale pokud byste se omylem zamotali k velkým drakům, kteří jsou nedaleko, hodí se. Jejich combat level je 48.

[editovat] Baby Red Dragon

Střední třída mláďat se nachází v placeném dungeonu na Karamje. Znovu se nachází v místnosti se svými matkami a proto se protidračí štít velice hodí. Jejich combat level je 65.

[editovat] Baby Black Dragon

Mláďata černých draků jsou k nalezení v tajné částí Zanaris, do které se dostanete v rámci questu Recipe for Disaster. Najdete je v "noře" pod doupětem černých draků. Jejich combat level je 83.

[editovat] Běžní draci

O poznání větší než jejich mláďata, pro boj s běžnými draky už budete nezbytně potřebovat protidračí štít - bez něj vezme vaše výprava krátký konec. Jsou zabíjeni pro tři věci. Své kosti, které jsou velice ceněny při tréninku Prayeru, obzvláště při jejich mletí u Ectofuntusu. Druhou věcí jsou jejich kůže, ceněné pro své použití v Craftingu. Vyrábějí se z nich brnění pro lučištníky. A do třetice jsou to jejich dropy, které mohou bát velice hodnotné, obzvláště u černých draků.

Dropy všech draků mají malou šanci obsahovat shield left half (polovinu dračího štítu), half key (polovinu krystalového klíče) či dragon spear (dračí kopí).

[editovat] Green Dragon

Zelení draci se v boji podobají nižším démonům. Jsou podobně silní a mají podobné dropy - zajímavá je rune full helm (runová velká helma). Jinak jsou loveni hlavně pro kosti a kůže. Jejich combat level je 79.

P2P lokace:

  • Wilderness - level 15 na západě, level 20-25 na východě, jihozápadně od ruin na východě (level 25), jihovýchodní roh Lava Maze (level 38)

[editovat] Blue Dragon

Modří draci jsou nejčastěji loveným druhem, obzvlášť pro jejich snadnou dostupnost - nejsou ve Wilderness, proto je jejcih zabíjení o poznání bezpečnější. Jejich dropy nejsou o moc lepší, než ty zelených draků, proto jsou loveni hlavně kvůli kostem a kůžím. Jejich combat level je 111.

P2P lokace:

[editovat] Red Dragon

Červení draci jsou nejméně lovenou variantou draků. Jejich dropy jsou převážně z mithrilu, výjimkou je runový dlouhý meč. Důležité jsou znovu jejich kůže, ze kterých se vyrábí brnění pro lučištníky. Jejich combat level je 152.

P2P lokace:

[editovat] Black Dragon

Černí draci jsou nejsilnější běžnou variantou draků. Jejich combat level je 227, a jejich dropy jsou už o poznání zajímavější. Dropují runové vybavení, runy, talismany a vzácně i dračí malou helmu (dragon med helm). Jako u všech draků, i jejich kosti a kůže jsou velmi ceněné.

P2P lokace:

[editovat] Kovoví draci

Všechny druhy kovových draků se nacházejí v dungeonu na Karamje, nedaleko Brimhavenu. Vstup do něj stojí 875 gp. Všechny druhy také dropují dračí plátové kalhoty / sukně (dragon platelegs / plateskirt), poloviny klíčů a vzácně i poloviny dračích štítů a dračí malé helmy. Všichni draci pak také dropují dračí kosti a pět barů kovu, z něhož jsou vyrobeni.

[editovat] Bronze Dragon

Combat level bronzových draků je 131, což z nich činí nejslabší kovové draky. Proto jsou docela oblíbeni, na druhou stranu je u nich i nejnižší šance na vzácné dropy. Kromě již zmíněných věcí, které jsou společné všem kovovým drakům, dropují runové a adamantitové vybavení.

[editovat] Iron Dragon

Železní draci mají combat level 189. Dropují runové a adamantitové vybavení, dračí kopí (dragon spear), runy a talismany.

[editovat] Steel Dragon

Oceloví draci jsou nejsilnější variantou kovových draků. Svým levelem 246 jsou nejsilnějšími draky vůbec, odhlédneme-li od unikátního královského černého draka. Šance na všechny vzácné dropy je u nich vůbec nejvyšší.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pomoc

(weater7, 28. 2. 2008 7:50)

anonyme napis mi na runescape muj nick je weater7 ja ti je ukazu (jestli jsi member)

mithril dragon

(weater7, 28. 2. 2008 7:48)

nezapoměl jsi na mithril dragona dropy nejcenější dragon full helma

bronze

(anonym, 23. 10. 2007 13:52)

nevite kde se bronz draci vyskutuji ? moc by mi to pomohlo kdyz budete vedet tak mi napiste na mail: xrtv@seznam.cz

Mithril

(zezima, 8. 8. 2007 17:17)

chyba ti tu mithril dragon je to jedina prisera co dropuje full dragon helm

mitril

(anonym, 26. 7. 2007 0:08)