Jdi na obsah Jdi na menu
 


Catherby

Z Runescape Encyclopedia

Přejít na: navigace, hledání

Jen těžko byste ve světě hledali město s delší rybářskou tradicí, než má Catherby. Jedno z nejoblíbenějších míst všech members rybářů a na pohled pěkné a klidné městečko si získalo srdce mnohých hráčů.

Obsah

[skrýt]

[editovat] Zařízení

Za rozvoj Catherby má hlavní zásluhu přítomnost banky. Krátká vzdálenost od vody do banky je pro rybáře velice výhodná. A pro ty rybáře, kteří své úlovky nechtějí skladovat v bance, je tu ještě druhá možnost - totiž prodávat syrové ryby do obchodu s rybářskými potřebami. Tam mohou také dokoupit potřebné návnady nebo zapomenuté rybářké vybavení.

Na molu před bankou kotví obchodnická loď, která tu supluje obchod se smíšeným zbožím.

Kromě rybářů vyhledávají Catherby i zahradníci, kteří tu mohou najít allotment patch a fruit tree patch. Navíc je tu i obchod s farmářskými potřebami, kde mohou sehnat jak nářadí, tak i různé pytle, kýble a košíky, do kterých mohou své výpěstky ukládat. Také zde mohou svou úrodu prodat.

Další zajímavostí je lukostřelecká prodejna.

Pro ty, kteří se bojí tmy, může být vysvobozením místní výrobce svíček.

A pokud budete chtít ulovené ryby uvařit, můžete použít jednu z místních ploten.

[editovat] Přírodní bohatství

Jak již bylo nesčetněkrát napsáno, Catherby je jedním z klíčových míst rybolovu. Na své si zde přijdou úplně všichni, od začínajících rybářů až po ty nejpokročilejší. Ti méně zkušení mohou lovit na malou síť nebo na žížaly, o něco zkušenější rybáři mohou vyzkoušet lovení velkou sítí (big net fishing). Pro rybáře středních úrovní je možné harpunovat nebo lovit humry, a nakonec ti nejlepší mohou zkusit své schopnosti při harpunování žraloků.

Kromě ryb je zde i docela slušné množství stromů, takže zde můžete potkat i nějaké ty dřevorubce. Většinou těží stromy na cestě k Seers Village.

[editovat] Questy

Ačkoliv se do Catherby podíváte v průběhu několika questů, na jeho území začíná jediný - totiž Fishing Contest, který můžete začít rozmluvou s trpaslíkem, který stráží vstup do trpasličího podchodu na sever od města.

[editovat] Rizika

Území Catherby je naprosto bezpečné. Jediné nebezpečí vám hrozí, pokud při rybaření nebudete dávat pozor - potom by vás mohl navštívit Random Event.

Jisté nebezpečí také hrozí v horách na východě, kde sídlí bílí vlci. Abyste se jim vyhnuli, použijte trpasličí podchod na sever od města - tedy pokud jste už splnili quest Fishing Contest.

[editovat] Kam dál?

Jen kousek cesty na sverozápad leží centrum těžby dřeva, Seers Village, a také hrad slavného krále Artuše, Camelot.

Pro cestu do Taverley můžete použít buď už zmíněný podchod, nebo se pokusit projít přes horu Bílých vlků. Taverley leží na východ od Catherby.

Přímo na jihozápad leží největší město světa, Ardougne. Cestou k němu minete Cech legend