Jdi na obsah Jdi na menu
 


Brimhaven

Z Runescape Encyclopedia

Přejít na: navigace, hledání

Brimhaven, přístavní město na ostrově Karamja, je odvěkým sídlem pašeráků, pirátů a námořníků.

Obsah

[skrýt]

[editovat] Zařízení

Brimhaven nemá banku, ale je docela blízko (lodí) k ardougneské jižní bance.

Nejvýznamnější místní stavbou je ta největší, která ovšem není z povrchu vidět, protože leží v podzemí - Agility Arena, rozsáhlý podzemní komplex, kde je možné zábavnější formou trénovat hbitost a vyhrávat tikety, které můžete vyměnit buď za další zkušenosti do Agility nebo za jiné odměny. Vstupné do arény činí 200 gp.

Farmáři v Brimhavenu pěstují ovocné stromy a ti nejlepší tu mohou pěstovat i vzácný spirit tree.

Jediným alespoň trochu významným obchodem je místní prodejna amuletů.

No a nakonec je tu portál pro přístup k vlastnímu domu.

[editovat] Nerostné suroviny

Jihozápadně od Brimhavenu, u vstupu do Karamja Dungeonu, se nachází zlatý důl o několika kamenech.

[editovat] Přírodní bohatství

V zátoce na jižní straně Brimhavenu je možné lovit speciální chobotnice, takzvané karamwany. Postup jejich lovení je vysvětlen v questu Tai Bwo Wannai Trio.

[editovat] Questy

Jen jediný quest začíná v tomto pirátském městě

[editovat] Rizika

Pokud se vyhnete rvačkám z piráty, měl by pro vás být pobyt v Brimhavenu bezpečný.

Velice nebezpečný je ovšem Karamja Dungeon, vstup do nějž najdete jihozápadně od Brimhavenu. Jedná se o jeskynní komplex naplněný středními až velice silnými monstry, od obrů, přes démony až po draky. Vstup tam ovšem stojí 875 gp, takže se vám jen těžko stane, že byste tam zabloudili omylem. Navíc potřebujete sekerku, abyste se dostali hlouběji.

[editovat] Kam dál?

Vzhledem k tomu, že Brimhaven leží na ostrově, se pěšky moc daleko nedostanete. Směrem na východ leží F2P část ostrova Karamja, ve které se nachází docela důležitý dungeon - sopka.

Jižně z Brimhavenu můžete vyrazit do husté džungle, ve které najdete malou vesničku Tai Bwo Wannai a malé město Shilo Village. Do toho druhého se můžete vypravit až po dokončení stejnojmenného questu - poblíž mola pak čeká Hajedy, který vám za 30-200 gp nabízí svou kárku, ve které vás sveze (jeho cena závisí na množství peněz, které máte u sebe).

Jedinou další možností opuštění Brimhavenu jsou tedy lodě - buďto pravidelnou linkou do Ardougne, což vás bdue stát 30 gp (ovšem s Charosovým prstenem jedete zdarma), nebo si můžete pronajmout charterovou linku, která vás dopraví do skoro každého přístavu v RuneScape, ovšem za slušné peníze.