Jdi na obsah Jdi na menu
 


Al Kharid

Z Runescape Encyclopedia

Přejít na: navigace, hledání

Pouštní království (přesněji sultanát) Al Kharid leží v jihovýchodním sektoru království Misthalin. Vyznačuje se typickým pouštním klimatem, architekturou i neodmyslitelnými velbloudy a turbany.

Obsah

[skrýt]

[editovat] Zařízení

Ve městě se nachází banka a několik důležitých obchodů. Pro průmysl je důležitá přítomnost výhně, Al Kharid je nejoblíbenějším místem pro Smithing na f2p.

Obchod s nožními plátovými zbrojemi a plátovými sukněmi se nachází na východním okraji města.

Severněji od něj je řemeslnický krámek. Prodává vše potřebné pro trénink craftingu.

V centru města je obchod se scimitary.

Banka se nachází v jihozápadním rohu města.

Severně od banky je koželuh a výheň.

[editovat] Nerostné bohatství

Přestože se přímo na území města Al Kharid žádné nerostné suroviny nenacházejí, mnoho horníků toto město vyhledává kvůli nedalekému dolu, zvanému Jáma škorpionů. Obývaná agresivními škorpióny, level 14, poskytuje všechny druhy kovů s výjimkou toho nejcennějšího, runitu.

[editovat] Questy

Al Kharid je startovním místem f2p questu Prince Ali Rescue.

Na p2p zde pak můžete začít quest Shadow of the Storm, pokud máte dokončeny questy Demon Slayer a The Golem.

[editovat] Rizika

Přímo na území Al Kharid běžnému cestovateli žádné nebezpečí nehrozí. Klima v místní poušti ještě není smrtelně spalující. Nebezpečí se vystavujete, pokud způsobíte rozruch v paláci a přilákáte na sebe pozornost stráží.

Pro membery hrozí nebezpečí při cestě na jih. V Kharidské poušti za Shantayovým průsmykem je již horko tak spalující, že bez patřičné výbavy a dostatku vody brzy pocítíte na vlastní kůži účinky dehydratace, úžehu a totálního přehřátí organismu. Navíc je tato poušť obývána agresivními pouštními vlky a také druhem velbloudů, zvaným Ugthanki, který plive.

[editovat] Kam dál?

Z Al Kharid na západ můžete přijít do Lumbridge - tato cesta vás ale bude stát 10gp u brány.

Pokud půjdete pouští na sever a obejdete Jámu škorpionů, dostanete se do lesů pod Varrockem.

Směrem na jih, pokud jste na p2p, se můžete dostat do Kharidské pouště. Průchod tam bude skrze Shantayův průsmyk a bude vás stát 5gp za propustku a mnohem více peněz za pouštní oblečení a zásoby vody.